EPSOMSKÁ SŮL - LEVANDULE BAZALKA 500 g

Značka: Tarani

Epsomská sůl s esenciálními oleji levandule a bazalky. Používáme také ve sprše pro revitalizaci těla smícháním jedné lžičky soli a mycího gelu.

 

Dostupnost Skladem
Kód: 395
999 Kč
EPSOMSKÁ SŮL - LEVANDULE BAZALKA 500 g
Značka: Tarani
EPSOMSKÁ SŮL - LEVANDULE BAZALKA 500 g
Tip

Charakteristika:

Levandule a bazalka jsou esence výtečné pro dobrou funkci mozku a nervové soustavy. Každá bylinná esence má samozřejmě svoje přednosti, ale v této kombinaci si velmi dobře rozumí a zesilují navzájem své účinky. Jejich další předností je jejich stimulační účinek na zažívací trakt. Žaludek, dvanácterník nebo slinivka tuto kombinaci milují.  Také náš pohybový aparát na ně nedá dopustit.

Způsob použití:

Tato detoxikační sůl má silný účinek. Doporučené množství 3 lžíce/ koupel, 1 lžíce/ inhalace. Pozor při nízkém tlaku!

 

Působení esencí:

Působí na více systémů najednou.  Májí výborný zklidňující účinek na tělo a přitom dokáží bravurně podpořit imunitní funkce. Díky svým antibakteriálním, antivirálním a protiplísňovým účinkům pomáhají i dýchacímu aparátu. Nejvíce prospívají mozku, jehož činnost zlepšují a posilují tak celou nervovou soustavu. Esence dokáží právě v těchto systémech vychytávat různé patogeny, bakterie, viry, plísně, nebo těžké kovy. Pokud jsou mozek a celá nervová soustava zatíženy toxiny, nemohou správně fungovat a mohou vznikat rozličné symptomy nebo posléze i zdravotní komplikace.

Účinek esencí na tělo:

Posilují koncentraci, soustředění a paměť. Zlepšují propojení pravé a levé hemisféry a stimulují nervová zakončení. Esence pomáhají kardiovaskulárnímu systému. Oslabení v cévním systému spolu se špatnou funkcí endokrinních žláz v mozku může způsobovat vysoký tlak, proto je důležitá údržba těchto orgánových soustav. Esence obsahují rozličné silice, terpeny, flavonoidy a třísloviny, které se dostávají až do kosterní tkáně. Pomáhají odbourávat nakumulované škodliviny z kloubů, šlach i svalů. Pohybová soustava si tak udrží pružnost a pevnost. Ochraňují plíce a průdušky, podporují  likvidaci bakterií, virů a těžkých kovů. Zvláště jsou proto prospěšné inhalace se solí. 

 

Účinek esencí na pleť:

Pro své antiseptické a pročišťující účinky jsou prospěšné při ekzémech, akné, alergiích, lupence, seboroické dermatitidě, pleti citlivé, která často reaguje začervenáním, při svědivosti způsobené alergií nebo hmyzím bodnutím.

Účinek esencí na psychiku:

Mají schopnost vyvolávat pozitivní emoce. Hlavně při stavech neklidu, nervovém třesu, panických úzkostných stavech nebo při poruchách usínání. Celkově dodávají pocit bezpečí, jistoty a vnitřního klidu.

Byliny působí na:

Mozek a nervovou soustavu, srdce a kardiovaskulární systém, pohybový aparát - vazy, šlachy, klouby a svaly, žaludek a trávicí trakt.

Doplňkové parametry

Kategorie: Detoxikační soli
Gramáž: 500 g